Jak si vybrat šaty na svatbu pro nastávající maminku?

Většina žen se snaží naplánovat nejdříve svatbu a teprve potom těhotenství. Bohužel ne vždy se to podaří a občas se stane, že se to nečekaně překryje a najednou, když máte už vše připravené, zamluvené místo, čas, vytištěné a poslané pozvánky, tak zjistíte, že jste těhotná.

Některé ženy to možná zaskočí, ale není to nic tragického, naopak je to radostná událost, která bude vyžadovat trochu dalšího plánování a různých úprav, aby se vše přizpůsobilo aktuálnímu stavu vašeho těla. Základem celého dodatečného plánu jsou bezesporu svatební šaty, ale i s tím se dá vždy něco udělat, nemusíte proto hned propadat panice.

Na základě čeho se vybírají svatební šaty pro těhotné maminky?

Výběr těch správných šatů, všechny úpravy, ideální střih atd., jsou otázky, které si musíte položit i když nejste těhotná. Ovšem u těhulek záleží na tom, jak těhotenství pokročilo, tzn., v jakém stupni těhotenství budete, až půjdete před oltář. Jak velké bříško budete mít a jestli byste ho raději schovala nebo naopak ho chcete zdůraznit. To je základ co si musíte rozmyslet, až budete šaty ve svatebním salonu vybírat.

Kde můžete svatební šaty pro nastávající maminky vybrat?

V podstatě máte dvě možnosti, tou první je si šaty půjčit, tou druhou nechat si je ušít na míru. Obě varianty vychází finančně skoro nastejno, záleží na použitém materiálu a požadavcích, které budete mít.

Svatební salony sice nabízí i tzv. těhotenské modely svatebních šatů, ale výběr je omezený, takže je většinou lepší si nechat šaty ušít a posléze přizpůsobit aktuálním mírám v průběhu těhotenství. Jakékoliv úpravy se mohou dělat klidně i den před svatbou, pokud se domluvíte.

Rozhodně však neváhejte navštívit svatební salon a vyzkoušet si vícero šatů, abyste věděla, jaký střih vám padne nejlépe. Nezapomeňte, že bez ohledu na to, jestli jsou šaty půjčené či ušité na míru, vždy si je musíte vyzkoušet několikrát, zejména pár dní před obřadem, aby se včas mohly udělat změny.

Jaký střih bude pro nastávající maminku ideální?

Opět bude záležet na tom, jak pokročí těhotenství nebo jak daleko bude termín svatby. Jestliže vám to vyjde tak, že se stihnete vdát ještě v raných měsících těhotenství, tak je to jednodušší, protože to si budete moci zvolit svým způsobem jakýkoliv střih, který bude lichotit vaší postavě a proporcím. To, že jste těhotná, ještě nebude relativně vidět.

Pokud už se bříško rýsuje a vy ho budete chtít ukazovat, pak jsou neideálnější svatební šaty empírového střihu. Působí velmi jemně, nijak vám nebudou stahovat bříško, takže si užijete maximální pohodlí a ještě budete působit něžně.

Mezi nevěstami, které jsou v očekávání, se tyto šaty těší velké oblibě a budoucí maminky si je vynachválit. Dalším oblíbeným střihem jsou šaty se šněrováním na zádech. U těch je velkou výhodou to, že se dají kdykoliv snadno povolit a nemusí se dělat žádné extra velké úpravy. Jestliže máte tu výhodu, že vám sice naroste bříško, ale jinak je vaše postava zcela souměrná, klidně si vezměte i upnutější šaty, ale zaměřte se na hladší materiály a omezte zdobení.

Pokud naopak chcete bříško utajit a vystavovat ho co nejméně, vyberte si nějaký volnější střih a zvolte výrazné zdobení na různých částech šatů tak, aby lidé zaměřili svou pozornost tam a nikoliv na vaše bříško.