Prací prášek pro děti 

Každé dítě miluje běhání a skotačení venku, bez ohledu na to, jaké je zrovna počasí. Nevadí jim ani procházky v dešti, proč také, kdy jindy se můžou proběhnout skrz louži nebo do ní hezky s rozběhem skočit, případně si dokážou sednout i do bláta. Děti jsou zkrátka zvědavé dušičky, které se s radostí vydávají na průzkum všech možných koutů, ať už v parku nebo na vaší zahradě, zkrátka se chtějí podívat kamkoliv. Skvrny a zamazané oblečení na sebe díky tomu nenechají dlouho čekat. Právě tehdy přichází na řadu prací prášek pro děti.

Rozhodně si jej nepleťte s běžným pracím prostředkem, který používáte na své vlastní oblečení. Vyprat dítěti prádlo není sice žádný složitý proces, přesto je důležité, dodržet některé zásady. Pokožka dětí je značně citlivá a velmi často dochází k jejímu podráždění. Výsledkem může být alergická reakce nebo nepříjemná vyrážka, které se pak dítě složitě zbavuje.

Běžný prací prostředek versus prací prášek pro děti

Jak jsem již psala, běžný prášek, který používáte na prádlo dospěláků, není pro pokožku dítěte vhodný, takže na něj nespoléhejte ani nesázejte. Vždy musíte koupit speciální přípravek (prací prášek), který je přímo určený pro děti a kojence. Takový prášek má své specifické složení, aby byl k pokožce dítěte co nejšetrnější, ale přitom natolik účinný, že odstraní veškeré nežádoucí nečistoty, které se mohou na oblečení dítěte objevit. Nemluvě o choroboplodných zárodcích, jež se mohou na oblečení rovněž vyskytnout.

 

 

Věřte, že se vám s vaším dítětem bude silný a schopný prací prášek rozhodně hodit, protože váš potomek se dokáže zapatlat prakticky od čehokoliv. Příkrmy začínaje, přes zmrzliny, pamlsky a spoustu dalšího jídla až po bláto. Takto zašpiněné prádlo by rozhodně nebylo dobrou vizitkou žádné maminky, proto se snaží své dítko udržovat v neustálé čistotě a praní prádla je skoro denní záležitostí. Výhodou je, že spousta pracích prášků lze použít i na ruční praní, takže můžete třeba zapatlané tílko, kalhoty a podobně přeprat v klidu na umyvadle, aniž by bylo nutné zapínat pračku.

Výběr vhodného pracího prášku pro děti

U čerstvě narozených miminek je pokožka nejcitlivější, protože není navyklá na látky, které se v okolí vyskytují, a stačí maličkost a mohou vzniknout různé alergie a ekzémy. To je důvod, proč musí být prádlo i ostatní textilie, které přichází do kontaktu s dětskou pokožkou prány co nejšetrněji. K tomu pomohou speciální prací prášky pro děti. Při nákupu si dávejte pozor, aby takový prášek neobsahoval parfémy, umělá barviva a chemikálie. Zároveň by měl být vhodný pro alergiky a dermatologicky testován.

K oblíbeným a schváleným značkám patří např.:

  • Batole
  • Lovela
  • Miminko
  • Titan

Na trhu ovšem narazíte na mnoho značek, jen je nezbytné vybrat to nejvhodnější složení pracího prášku.